in

Nepočujúci muž žaluje Pornhub, pretože vraj nemájú dostatok videí so skrytými titulkami

Nepočujúci muž údajne žaluje pornografickú stránku Pornhub za to, že nevyhovuje požiadavkám hluchonemej komunity a ľudom, ktorí majú ťažkosti so sluchom. Žalobca tvrdí, že nedostatok skrytých titulkov porušuje ich práva. Správu prináša portál TMZ.

Ilustračný obrázok, zdroj: Metro

Muž menom Yaroslav Suris žaluje webovú stránku Pornhub za porušenie práv nepočujúcich podľa zákona o Američanoch so zdravotným postihnutím. Suris tvrdí, že nedostatok skrytých titulkov porušuje ich práva, pretože nepočujúci alebo ľudia s poruchami sluchu, dokážu len ťažko pochopiť audio časť videa. V preklade do ľudovej reči to znamená, že si nedokážu užiť dialógy medzi osobami ešte pred samotným aktom, a tak nepochopia celý príbeh alebo pointu videa.

Muž v dokumentoch tiež tvrdí, že si skúsil pozrel zopár filmov, ako sú napríklad “Hot Step Aunt Babysits Disobedient Nephew,” či “Sexy Cop Gets Witness to Talk”, ale úplne sa vraj stratil v dialógoch. A čo viac, Suris hovorí, že by si on či ostatní ľudia v podobnej situácii boli ochotní zaplatiť aj za Pornhub Premium, no teraz to vraj nemá zmysel.

Ilustračný obrázok

Pornhub sa vzhľadom k prebiehajúcemu súdnemu konaniu bližšie nevyjadril k situácii, svojím hluchonemým fanúšikom odkázal, že na stránke sa pre nich nachádza špeciálna kategória pre nepočujúcich.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Vtipné slovné hračky pre dnešný deň, ktoré ťa potrápia ale aj pobavia #31

JTMJ: Príbehy, ktoré píše sám život #38