in

Hacker zaútočil na online bohoslužbu a veriacim púšťal to, čo ešte v živote nevideli

Zoom čelí viacerým žalobám, keď neznáme osoby prenikli do cudzích videohovorov, pričom zverejnili homofóbne, rasistické či sexuálne príspevky. Táto praktika dostala názov Zoombombing. 

 

Predstavitelia cirkevného spoločenstva Saint Paulus Lutheran Church v kalifornskom San Franciscu zažalovali spoločnosť Zoom. Členovia jej cirkvi, väčšinou starí dedkovia a babky, sa zúčastnili na online výklade Biblie, pričom ich čajový večierok prerušil hacker, ktorý im pustil hardcore p*rno

 

Pin on GIFs & Memes

 

“Boli to nechutné videá zobrazujúce sexuálny styk medzi dospelými osobami a tiež sexuálny styk s deťmi, ktorým navyše aj fyzicky ubližovali,” uviedli v žalobe. 

Cirkev žiada od firmy bližšie nešpecifikované odškodné z dôvodu nedbanlivosti, porušenia zmluvy, bezdôvodného obohacovania sa a nečestných obchodných praktík.

 

EARN.SAVE.INVEST: Repeat • Miss Manage

 

Zoom sa bráni, že v deň útoku ihneď identifikovali páchateľa, zablokovali mu prístup na platformu a nahlásili ho kompetentným úradom. Hovorca Zoomu tvrdí, že najväčší problém je v spôsobe ako si ľudia posielajú heslá ku video stretnutiam. Ak si pri tom nedávajú pozor, je jednoduché ich napadnúť.”

Zdroj

 

Zanechať komentár

avatar

Rodičia zdieľajú absurdné dôvody, prečo ich deti odmietli jesť

Holandská vláda odporúča nezadaným ľudom nájsť si kamaráta na sex počas karantény