in

Google po novom nájde pesničku podľa hmkania melódie

Google predstavil svetu svoju novú funkciu „Hum to search“. Táto novinka dokáže len za pomoci vyhmkania melódie nájsť hľadanú pesničku. Funkcia by mala byť podľa dostupných informácií plne dostupná už aj na Slovensku či v Čechách. Správu priniesol zahraničný portál 9to5Google.

Funkciu si môžeš vyskúšať na platforme iOS, kde je zatiaľ podporovaná len v anglickom jazyku alebo tiež v systéme Android, kde je podporovaná až v 20 ďalších jazykoch. Pri vyhľadávaní nemusíš poznať žiadne slová, stačí len vedieť správne zahmkať melódiu.

V aplikácii Google Asistent je funkcia prístupná cez tlačidlo Hľadať skladbu alebo vyslovením príkazu „Hey Google, what´s this song“. Zariadenie začne následne 10-15 sekúnd počúvať tvoje hmkanie, na základe ktorého sa pokúsi skladbu vyhľadať.

A ako to celé funguje? „Keď začneme hmkať melódiu piesne, naše modely strojového učenia transformujú zvuk na číselnú sekvenciu predstavujúcu melódiu piesne. Túto sekvenciu následne porovnávame s tisíckami skladieb z celého sveta a identifikujeme potenciálne zhody v reálnom čase,” hovorí projektová manažérka Krishna Kumar.

 
guest
4 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
:o/
:o/
1 mesiac dozadu

To je v…, nič nepoznalo… Adi neviem hmkať 😁

Foodwork
Foodwork
1 mesiac dozadu
Odpovedať   :o/

Nejsi jediný hele 😀

Jame
Jame
1 mesiac dozadu

A kde to stiahnem

Foodwork
Foodwork
1 mesiac dozadu
Odpovedať   Jame

Každý Android to má v sobě 😀 Google assistant

To je ale romantik

Keď polícia zastaví učiteľku