Elektromobil sa zastavil a väznil vodiča na rušnej ceste – aktualizoval sa

Všetci poznáme ten pocit, keď nás počítač “prepadne” aktualizáciou, ktorú nie je možné odložiť a nezostáva nám nič iné, len prerušiť prácu a počkať kým sa aktualizácia dokončí. Čo by si však robil, keby sa ti auto len tak z ničoho nič zablokuje na rušnej ceste z dôvodu aktualizácie?

Ilustračný obrázok – Zdroj: Autocar

Čínsky výrobca elektromobilov Nio, ktorý sa snaží konkurovať spoločnosti Tesla, spôsobil svojmu zákazníkovi naozaj bizarný problém. Vodičovi auta sa počas testovacej jazdy zobrazila informácia o dostupnej aktualizácii. Krátko po tom sa auto vyplo všetky základné funkcie, zastavilo v strede cesty a začalo inštalovať aktualizáciu. Navyše zostali zamknuté dvere a odstavené bolo aj otváranie okien. Vodič tak zostal na rušnej ceste uväznený na vyše ako hodinu. Automobilka celý incident potvrdila.

Logo spoločnosti Nio

Vo vyhlásení automobilky bolo uvedené, že vodič nechtiac urobil sériu operácii, ktorými aktualizáciu spustil. Firma by však určite mala systém aktualizácii viacej zabezpečiť proti nechcenému spusteniu. Ktovie, čo by sa stalo, ak by sa aktualizácia spustila vo vyššej rýchlosti.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #22

Zopár memečiek, ktoré vznikli aby ti spríjemnili dnešný deň #536