in

Doktori odstránili dievčaťu zo žalúdka 0,5 kg chumáč vlasov

Niekto rád pizzu, niekto rád halušky a niekto rád vlasy.

Ruská 16-ročná školáčka si musela na vlasoch pochutnávať už hodnú dobu, keďže jej doktori objavili v žalúdku viac ako 0,5 kg chumáč. Chudák dievča trpela syndrómom, ktorého názov sa inšpiroval z rozprávok od bratov Grimmovcov, “Rapunzel syndróm” (Rapunzel = Tangled/Locika), v ktorého dôsledku sa vám nazhromaždia v žalúdku vlasy, a tie nie ste schopný stráviť. Preto za z nich vytvárajú chuchvalce.

Šokujúca fotografia dokazuje veľkosť hnusnej guče zvnútra tínedžerky, ktorá bola vybratá po núdzovej operácii v Tomsku na Sibíri. Lekári tvrdia, že až neuveriteľných 80% žalúdku bolo naplneného vlasmi, čo mohlo dievčaťú úplne zablokovať celý gastrointestinálny trakt. 

Dievča bude teraz musieť navštevovať psychiatra, aby jej pomohol prekovať jej momentálny stav nazývaný trichofágia (chorobné obhrýzanie a prehĺtanie vlasov) spojená s trichotillomaniou (psychické ochorenie, kedy si vytrhávate vlasy). Nemenovaná tínedžerka už však sama povedala, že sa po operácii cíti oveľa lepšie. No kto by to povedal. 

Zdroj

 

1
Zanechať komentár

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jimmy Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
jimmy
jimmy

mnam aj ja by som si dal 😀

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #135

Zabudni na Pokémon GO! Čoskoro budeš trénovať Pokémonov aj v spánku