in

” Diss vznikol aby sme upozornili na neetickosť cirkusov a ohrozené slony” : Priznávajú Fobia Kid s P.A.T a odkazujú, že sa majú radi

Môže vzniknúť niečo také ako rapový diss v prospech spoločnosti? Ukazuje  sa, že na Slovensku áno !  Rapové dissy sú väčšinou  nezmyselné naťahovačky a pozostatky éry keď rap robili predovšetkým gangstri . Dnes sa doba zmenila a je potrebné aby hip hopové dissy znova nabrali na vážnosti a začali hýbať spoločnosťou !

Preto sa  raperi Fobia Kid a P.A.T. (pouličný autor tónov) rozhodli, že sa najskôr dourážajú pomocou sociálnych sietí a neskôr Fobia Kid nahrá agresívny track v Cirkuse .  Možno sa vám to zdá ako niečo bez hlbšieho zmyslu avšak opak bol pravdou.

Fobia a P.A.T sú v skutočnosti veľmi dobrí kamaráti a obom záleží na ekológií a právach zvierat. Fóbia napríklad hovorí o tatkovi slonov, ktorému “končí kariéra” .  Samozrejme tým myslel stále ubúdajúci počet Slonov Afrických, ktorí sú na pokraji vyhynutia.  Celú atmosféru kontroverzného videoklipu dodáva fakt, že bol natáčaný v cirkuse, ktorý často zneužíva úbohé slony a všelijaké iné zvieratká pre pobavenie ľudí.

P.A.T. je tiež ekológom a zástancom zvierat dôkazom je napríklad jeho znepokojenie sa nad miznúcou zeleňou v tracku “kilá( ” Oni si dávajú zeleninu preto mizne zeleň” )  . P.A.T rovnako nazval Fobiu Kidda opicou z Ugandy čím chcem samozrejme upozorniť na zničujúcu sa populáciu opíc v tejto oblasti aj keď vám to mohlo pripadať ako rasizmus.

Takže ak ste si mysleli, že rap už nikam spoločnosť neposúva môžete si vyčiarknuť ďalší omyl zo svojho života.

 

 

P.S: Skoro nič z toho nie je pravda až na to, že treba byť ekologický a chrániť slony.  Chlapci sa dissujú lebo sa nemajú radi a sú raperi.  Ide o satiru. 

 

     
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
kukolar
kukolar
4 mesiace dozadu

to čo zase za dvojka dementov ?

Afričania sú chudobní, pretože zdieľajú málo motivačných citátov

Žena z Oregonu našla pumu v obývačke, údajne ju dostala von telepatiou