in

Deti dostali v škole za úlohu naplánovať si vlastný pohreb. Rodičia sú zhrození

Žiaci z Leicesteru dostali počas online vyučovania skutočne nezvyčajnú domácu úlohu. Mali napísať, ako si predstavujú svoj vlastný pohreb. Na hárku sa nachádzali rôzne bizarné otázky, medzi ktoré patrili napríklad aké kvety by si vybrali či aký preferujú štýl rakvy. Správu priniesol portál Sun.

Ilustračný obrázok, zdroj: Schools Week

Vzdelávací proces cez internet sa od toho normálneho trochu líši. Každý žiak si totiž musí vypracovávať rôzne materiály a následne ich poslať späť učiteľovi na kontrolu, za čo je potom spätne hodnotený.

Prípad domácej úlohy, ktorú museli žiaci z Anglicka odovzdať, pobúril nielen ich rodičov, ale aj internetovú komunitu. V pracovnom liste, ktorý žiaci obdržali, sa totiž nachádzali otázky ako: „Kto by mal byť na tvojom pohrebe?“ „Akú farbu oblečenia by ľudia mali mať na tvojom pohrebe?“ alebo „Kam by si chcel, aby bolo tvoje telo pochované?“

Pracovný list, zdroj: Facebook

Keď sa tento pracovný list dostal na Facebook, strhla sa naň vlna kritiky od mnohých rodičov: Je to nechutné najmä preto, že sme v období pandémie a každý deň zomierajú tisíce ľudí,“  píše jeden z rodičov. Škola sa za pracovný list ospravedlnila a uviedla, že papier bol deťom poslaný “chybne”.

 

1
Zanechať komentár

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andris Recent comment authors
Najnovšie Najstaršie Najlepšie hodnotené
Andris
Andris

Veď je demokracia. Odhlasujme, že nebudeme umierať.

Nevychádza to :(

Chlapík používa papierové výstrižky a bežne predmety v domácnosti aby vtipne pretvoril filmové scény