in ,

Cyklista odstúpil z prestížnych pretekov. Do oka ho totiž pri oslavách trafila zátka zo šampanského

Africký cyklista Biniam Girmay bude na svoje víťazstvo na pretekoch Gire d’Italia spomínať ešte dlho. Okrem toho, že získal životný úspech, musel z prestížnych pretekov odstúpiť po bizarnom zranení. Na správu upozornil portál CNN.

Eritrejský cyklista na pódiu oslavoval svoje životné víťazstvo, keď mu pri otváraní šampanského vystrelila korková zátka priamo do ľavého oka. Aj keď po úraze ešte chvíľu pokračoval v oslavách, následne však skončil v sanitke a nakoniec až v nemocnici.

Na oko po ceremoniály nevidel a vyšetrenia zistili krvácanie v prednej očnej komore. „Takéto krvácanie neohrozuje samotné oko, ale je dôležité, aby sa dôkladne sledovalo,“ vyjadril sa tímový lekár. Aby sa minimalizovalo celkové riziko rozšírenia krvácania a vnútroočného tlaku, lekársky tím mu odporučil vyhýbať sa fyzickej aktivite.

Cyklista sa na základe tohto odporúčania rozhodol z turnaja odstúpiť: „Našou prioritou je úplné doliečenie zranenia, a preto sme sa spolu s jazdcom rozhodli, že sa na štarte ďalšej etapy neobjaví.

   
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #262

Bomby zo sociálnych sietí, ktoré vystihujú ľudskú populáciu viac ako dostatočne #515