in

Českí narkobaróni z gymnázia mali eshop s drogami, ktoré posielali do celého sveta. Najstarší mal 23 rokov.

Českí colníci sa nedávno naozaj predviedli, keď zadržali partičku piatich mládencov z okolia Brna. Tí sa s nedeľnými brigádami príliš nezaoberali. Rovno si zobrali príklad z balkánskej mafie a začali predávať drogy do celého sveta. Najstarší má 23 rokov, pričom jeden z nich je (bol) dokonca iba študentom gymnázia.

Táto pätica získavala všetky zásoby v Holandsku, z kade ich previezli do Českej republiky a následne rozosielali do celého sveta. Cez Google ste si ich nájsť síce nemohli, ale na temných zákutiach internetu, zvaných “darknet”, boli dobre hodnotenými dodávateľmi. Balíčky rozosielali pomocou českých a rakúskych poštových pobočiek do Ameriky a príležitostne aj do Austrálie. Colníci mali aj kus šťastia, keďže ich prvý nález bol čisto náhodný. Vtedy objavili prvú zásielku 4,2 kg MDMA, ktoré bolo ukryté v dvoch domácich elektrických pekárňach ETA.

“Boli zvyknutý fungovať v prostredí internetu. Dokázali dostať kilá drog z Holandska do Ameriky, čo robievala predtým jedine balkánska mafia,” povedal pred MF Dnes, vedúci tímu colníkov – Robert Šlachta.

Colníci v garážach a domácnostiach následne zaistili (a teraz precítte ten zoznam):

  • 30.000 tabliet extázy,
  • 12 kg MDMA vo forme kryštáľov,
  • 2,5 kg kokaínu,
  • 195 g metamfetaminu;
  • 850 dávok LSD;
  • 500.000 CZK a 1.350 EUR.

V súčasnej dobe im hrozí 10 až 18 rokov za mrežami, no vzhľadom na ich vek, sa im pobyt možno mierne skráti. Chalani síce prídu o svoj majetok, ale tým je tak jedna Audina a stará Octávia. Na darknete sa totižto platí virtuálnymi menami, ktoré by ich tam mali čakať aj za tých pár rokov, čo strávia v base.

Zdroj

 

 
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Viete, čo sa stane, keď chcete okopírovať bankovky? Chlapík vám to ukáže v krátkom videu

Zopár memečiek, ktoré vznikli aby ti spríjemnili dnešný deň #761 : Vták – hrdina dňa.