in

Architekt tvrdí, že potom ako oslepol sa zlepšil vo svojej práci

Vo veku 45 rokov mal Chris Downey život, ktorý vždy chcel mať. Architekt s dobrou prácou v malej firme blízko San Francisca, šťastné manželstvo a zdravého 10-ročneho syna. Vo voľnom čase bol vášnivý cyklista a asistent trénera v malej lige. Všetko sa ale otočilo, keď mu doktori zistili nádor na jeho mozgu. V operácií, ktorú musel podstúpiť mu tumor bezpečne vytiahli, ale Downey zostal po operácií úplne slepý.

Mnohí by si mysleli, že po operácií nebude schopný svoju prácu ďalej vykonávať ale opak je pravdou. Downey tvrdí, že jediné čo potreboval bolo zmeniť nástroje potrebné pre jeho prácu a teraz dokáže vidieť svoju prácu iným, kreatívnejším pohľadom.

Nechal si vyrobiť špeciálnu tlačiareň, ktorá tlačila embasované náčrty a dokáže do nich zakresľovať pomocou upravenej voskovej ceruzke. Hovorí ďalej o tom, že bol zmätený keď vošiel do budov, v ktorých bol predtým a pocitoval ich inak. Dokázal rozoznávať podľa zvukov aké materiály sa v dome skrývajú alebo aké sú problémy, čo mu dalo novú perspektívu a svoju prácu zvládal naďalej vykonávať.

Tento pozitívny prístup a prekonanie zdanlivo nemožného je inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí oslepli.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar

Staré legendy sa vracajú: Nový Crash Bandicoot a Spyro nám oživia spomienky na herných konzolách

Mladíkovi sa nepáčilo nové BMW, ktoré dostal k narodeninám, tak ho hodil do rieky