in

Amerika upozorňuje obyvateľov, aby nepili dezinfekciu na ruky. Na otravu zomrelo a osleplo totiž viacero ľudí

Spojené štáty americké vydali oficiálne vyhlásenie, v ktorom upozorňujú ľudí pred pitím dezinfekcie na ruky. Následkom požívania tejto dezinfekcie tam totiž zomreli štyria ľudia a niekoľko ďalších osleplo. Správu priniesol portál Sky.

Dve ženy a trinásť mužov, od 21 do 65 rokov, bolo hospitalizovaných v nemocnici po tom, čo vypili dezinfekciu určenú na ruky. Takáto dezinfekcia totiž obsahuje metanol, ktorý je už aj v malých dávkach pre človeka veľmi nebezpečný. Pri požití menšieho množstva hrozí trvalé poškodenie zraku, pri požití väčšieho množstva metanolu hrozí až smrť jedinca.

Štyria z týchto 15 ľudí na otravu metanolom zomrelo, ďalší traja zostali s trvalým poškodením zraku a šiesti mali záchvaty. Jeden z mužov uvádza, že po vypití neznámeho množstva dezinfekčného prostriedku založeného na alkohole, sa mu okamžite zhoršil zrak. Lekára vyhľadal až po niekoľkých dňoch a ten v krvi zistil vysoký obsah metanolu. Neznámy muž sa preto musel okamžite podrobiť dialýze.

Amerika dôsledkom toho bola nútená vydať oficiálne vyhlásenie, v ktorom ľudí varuje pred nebezpečím spojeným s pitím dezinfekčných prípravkov.

 

Zanechať komentár

avatar

Tak začnem neskôr

Trochu humoru (nie)len pre mamičky #16: Byť trpezlivou mamou je doslova výzva