in

Aká kabelka vám pristane najviac? Rozhoduje aj typ postavy

Kabelka je neodmysliteľnou súčasťou každého dámskeho šatníka. Veď každá žena potrebuje mať stále poruke mnoho dôležitých drobností. A okrem toho nepochybne plní aj úlohu módneho doplnku. Aby aj vaša kabelka dokonalým spôsobom dotvorila váš outfit, pripravili sme pre vás návod, ako si ju vybrať podľa typu postavy.

Dovoľte vyniknúť vašim prednostiam

Kabelky si môžete vybrať v mnohých farbách, veľkostiach aj tvare. Vhodne zvolený model podčiarkne vaše prednosti, zakryje nedostatky a vašu postavu pekne doplní. Vedeli ste však aj o tom, že kabelku by ste si mali vyberať aj s ohľadom na váš typ postavy? Pri výbere myslite na to, že kabelka zvýrazní predovšetkým tie partie, ktorých sa dotýka. Záleží preto aj na tom, či sa vás bude dotýkať na páse, na boku alebo pod pažou.

 

Ak chcete upútať pozornosť na štíhly pás, ideálnou voľbou bude model, ktorý siaha práve po pás. Ak chcete naopak zakryť to, že ste v páse širšia, ako by ste si želali, zvoľte model, ktorý budete nosiť v ruke alebo pod pažou. Predtým, ako odídete z domu, nezabudnite výsledok skontrolovať v zrkadle nielen spredu, ale aj zozadu a zboku. Nepridáva vám objem práve tam, kde ste to najmenej chceli?

 

 

Dokonalý výber pre nízku postavu

Veľkosť kabelky by mala byť priamo úmerná výške vašej postavy. Pre nízke ženy preto platí, že lepšou voľbou bude menšia kabelka. Masívne a široké tašky opticky vašu postavu ešte zmenšia. Malé rozmery budú, naopak, pôsobiť proporcionálne. Potrebujete si toho so sebou zobrať viac? Potom si so sebou radšej vezmite kabelku a menšiu tašku.

 

Náš tip: S nákupom tej najlepšej kabelky vám pomôže Vivantis zľavový kód. Veď prečo by ste mali platiť viac, keď môžete zaplatiť menej?

 

Široká alebo úzka?

Šírka kabelky bude závisieť od vašich proporcií. Ak patríte k ženám plnších tvarov, úspešne od nich odpútate pozornosť v prípade, že si vyberiete podlhovastú kabelku alebo tašku. Široké boky zasa zamaskujete kratšími rukoväťami, vďaka ktorým vám bude kabelka siahať len pod rameno. Tým štíhlejším veľmi pekne pristanú aj kabelky so širším tvarom.

 

Kabelky pre vysoké ženy

K vysokej postave sadne ako uliata kabelka, ktorej šírka je väčšia ako dĺžka. Čo sa tvaru týka, máte na výber z mnohých možností. Pokojne zvoľte guľatú kabelku, kabelku bez tvaru alebo kabelku v tvare tašky veľkých rozmerov. Nie veľmi šťastnou voľbou sú v tomto prípade kabelky s dlhými ušami alebo priveľmi malé modely, ako napríklad listové.

 

Náš tip: Hľadáte vhodnú kabelku pre váš typ postavy? Inšpirujte sa v obchode John Garfield. V obchode si okrem kabelky môžete kúpiť napríklad aj niekoľko ďalších kúskov do svojho šatníka. John Garfield akcia vám pri nákupe tiež určite padne vhod.

 

Pre útly hrudník

Úzke ramená a hrudník doplníte kabelkou pod ramenom. Jej objem pridá objem aj vašej postave. Zaujímalo by vás skôr to, ako objem hrudníka zmenšiť? Potom je najlepšou voľbou kabelka do ruky. Môžete si ju tiež prevesiť cez ruku. Dôležité je, aby siahala minimálne po pás alebo ešte nižšie. Na spoločenské udalosti si môžete pokojne vziať listovú kabelku.

 
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

A ty si si myslel, že máš zlý deň? (15 zábavných obrázkov)

15 geniálnych dizajnov, ktoré v tebe vyvolajú kreatívnu náladu