in

Afričania sú chudobní, pretože zdieľajú málo motivačných citátov

Z novej štúdie amerického Úradu pre motivovanie neschopných ľudí vyplýva, že chudoba afrického kontinentu je spôsobená hlavne tým, že miestne obyvateľstvo zdieľa žalostne málo motivačných citátov.

Motivačné citáty sú unikátny nástroj, vďaka ktorému sa z chudobných ľudí stávajú boháči a z neúspešných ľudí tí úspešní. Tieto citáty sa tešia veľkej obľube naprieč celým západným svetom, čo vysvetľuje jeho dominanciu oproti zbytku sveta.

Vďaka tomu, že sa nám podarilo motivačné citáty dostať medzi značnú časť obyvateľstva sme v podstate vyhnali chudobu z USA a Európy. bohužiaľ na území Afriky, Ázie a väčšine Južnej Ameriky sa motivačné obrázky veľmi nechytili a zdieľa ich iba zanedbateľné percento obyvateľstva. To sa priamo odráža na ekonomike daných štátov. Trúfnem si povedať, že keby Afričania zdvojnásobili počet zdieľaných citátov, dostali by sa ekonomicky na úroveň Európy,” píše na svojom blogu Adam Moore z Úrad pre motiváciu neschopných ľudí.

A aj keď riešenie chudoby v Afrike je očividné, jeho realizácia je veľmi zložitá. Ako Moore priznáva, jeho pokusy o popularizovanie motivačných citátov na africkom kontinente zatiaľ nemá odozvu.

Skúšali sme založiť desiatky stránok s motivačnými citátmi, ale žiadna sa neuchytila. Zatiaľ jediným úspešným pokusom je stránka Svet úspešných a bohatých, ktorá sa uchytila v Botswane. Stránka má 133 473 fanúšikov a vysvetľuje značný ekonomický rast Botswany, ktorá sa momentálne radí medzi najbohatšie štáty v Afrike. Podobný efekt môžeme sledovať aj inde vo svete, napríklad v Číne, ktorá zažila obrovský boom, keď číňania začali masovo zdieľať citáty slávnych osobností. To isté sa dá povedať napríklad o UAE. Naopak kvôli zrušeniu stránky Svet motivácie v roku 2007, sme boli svedkami odštartovania celosvetovej ekonomickej krízy,” píše ďalej Moore.

Zdá sa, že naša spoločnosť ešte musí ujsť ešte dlhú cestu, kým sa podarí rozšíriť motiváciu do celého sveta a vytvoriť tak raj na Zemi. Pozrime sa na Severnú Kóreu, kde Kimovia zakázali motivačné citáty už pred desiatkami rokov a celá krajina teraz hladuje. Každopádne vy už recept na šťastný život poznáte. Takže keď sa budete cítiť na dne, budete neúspešní a bez peňazí, tak si na svoj FB nazdieľajte pár citátov a sledujte ten rozdiel. Naozaj to funguje.

 

Tento článok vznikol v kolaborácii so spravodajským webom az247.cz , ktorý píše iba samé pravdy.

Pre tých, ktorí by tento článok chceli brať vážne, tak upozorňujeme, že ide o satiru. 

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

„Kamarátka ma požiadala, aby som jej postrážil mačku. Má strach z baktérií, tak prečo by som…“

” Diss vznikol aby sme upozornili na neetickosť cirkusov a ohrozené slony” : Priznávajú Fobia Kid s P.A.T a odkazujú, že sa majú radi