in

Aerolinka obnovila lety do Talianska. Lietadlo však až vo vzduchu zistilo, že cieľové letisko je uzavreté

Nemecká letecká spoločnosť Eurowings obnovila svoje lety do Talianska. Ich lietadlo však muselo riešiť bizarný problém. Počas letu do talianskej Sardínie posádka zistila, že letisko nie je otvorené pre komerčné lety a museli sa vrátiť späť. Správu priniesol portál The Press Stories.

Zdroj: Eurowings

Let s označením EW9844 vzlietol z Dusseldorfu a mal pristáť na sardínskom letisku Olbia Airport. To sa však nestalo, pretože sardínske letisko zostáva aj naďalej zatvorené pre všetky komerčné lety.

Letecká spoločnosť sa spoliehala na rozhodnutie talianskej vlády, ktorá od 17. mája povolila otvorenie všetkých letísk aj pre komerčné lety. Nepočítali však s tým, že región Sardínie sa rozhodne ponechať letiská zatvorené až do 2. júna.

Letisko Olbia Airport – zdroj: Wikipédia

Lietadlu bola táto skutočnosť oznámená až po vlete do sardínskeho leteckého priestor, a tak im nezostávalo nič iné, len sa otočiť a letieť späť do Dusseldorfu. Dvaja pasažieri, ktorí boli na palube lietadla A320, si teda urobili menší okružný výlet a v lietadle strávili viac ako štyri hodiny.

Zdroj

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Všade dobre, v Brazílii najlepšie

JTMJ: Príbehy, ktoré píše sám život #53