in

10 ľudí, ktorí to s hľadaním zamestnania budú mať veľmi zložité

Poznáte to. Urobiť dobrý prvý dojem na pracovnom pohovore býva niekedy na nezaplatenie. Hlavne v prípadoch, keď sa na rovnakú pozíciu hlási ďalších 10 uchádzačov. To potom keď spravíte takýto menší “kiks”, tak sa vám šance celkom znížia … na nulu.

 

#1 Mal som kandidáta, ktorý mi okamžite stihol oznámiť, že mám sexy recepčnú. Tiež sa nezabudol opýtať, či je zadaná, alebo by bola otvorená nezáväznej jazde.”

 

#2 Opýtala som sa uchádzača, čo patrí medzi jeho koníčky. Povedal, že zbiera veci, ktoré odhodia “krásne” ženy. Po pohovore som zavolala na políciu a dala im jeho životopis.”

 

#3 Počas pohovoru sa prosím pekne vyzliekol. Keď sme si neskôr púšťali jeho videopredstavenie, bol na ňom nahý.

 

#4 Pýtal som sa uchádzača na jeho predchádzajúce projekty a na ľudí, s ktorými pracoval. O spolupracovníkoch sa vyjadroval normálne a úctivo. No jeho komentáre na spolupracovníčky boli vrcholne odmietavé, povýšenecké a neprimerane prehnané. Akože viem, že po svete pobehuje veľa sexistov, ale nemôžete to aspoň skryť počas 30 minút na pohovore?”

 

#5 “Poslal životopis, ktorý nás očaril, no na pohovor prišiel s celou svojou rodinou.”

 

#6 “Vymenovala všetkých svojich ex-priateľov, ktorí u nás pracujú a povedala, že sa nevie dočkať ich výrazu tváre, keď ju tam uvidia.”

 

#7 “Doslova na všetko odpovedal, “Neviem šéfko” alebo “Práve ma nič nenapadá.” 

 

#8 “Uchádzač napísal, že pri pohovore môže urobiť backflip. Naozaj ho potom spravil … v mojej kancelárii.”

 

#9 “Mal som na pohovore chlapíka, ktorý mi povedal, že to Boh si ho vybral pre túto prácu. Boh si ho možno vybral, ale ja nie.”

 

#10 “Chalan mohol mať približne 18-20 rokov. V strede pohovoru si začal dolovať v nose a vytiahol si obrovský zaschnutý šušeň, ktorý následne utrel o stôl.”

Zdroj

     
guest
0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

35 fotografií, ktoré nemohli byť lepšie načasované.

Ten istý skromný týpek